Třebešín Technology Tour

Tato webová prezentace používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Chci vědět víc

Rozumím

Cookies

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor tvořený písmeny a číslicemi, který počítač s webovou stránkou prostřednictvím prohlížeče odesílá do vašeho počítače nebo mobilního telefonu (dále označovaných jako „zařízení“) a ukládá na pevném disku vašeho zařízení. Soubory cookie nám umožňují rozlišit vás od ostatních uživatelů našich webových stránek. Díky nim vám můžeme nabídnout lepší zážitky při prohlížení našich webových stránek a neustále zlepšovat své služby.

Každá webová stránka může do vašeho prohlížeče odesílat své vlastní soubory cookie, pokud to umožňuje nastavení vašeho prohlížeče. Váš prohlížeč však (v zájmu ochrany vašeho soukromí) umožňuje webovým stránkám přístup pouze k těm souborům cookie, které tyto stránky do vašeho zařízení samy odeslaly, nikoli k souborům cookie odeslaných jinými webovými stránkami. Mnohé webové stránky to dělají vždy, když je uživatel navštíví. Mohou tak lépe sledovat on-line provoz.

Soubory cookie třetích stran

V některých případech používáme reklamní soubory cookie třetích stran, které nám umožňují pochopit a zlepšit účinnost naší reklamy jak na našich vlastních webových stránkách, tak na webových stránkách třetích stran. Tyto soubory cookie se někdy používají pro personalizaci, změnu zacílení a optimalizaci on-line reklamy.

Tato stránka používá službu Google Analytics, poskytovanou společností Google, Inc. (dále jen Google). Služba Google Analytics používá souborů cookies, které jsou textovými soubory ukládanými do vašeho počítače umožňující analýzu způsobu užívání této stránky jejími uživateli. Informace vygenerované souborem cookie o užívání stránky (včetně vaší IP adresy) bude společností Google přenesen a uložen na serverech ve Spojených státech. Google bude užívat těchto informací pro účely vyhodnocování užívání stránky a vytváření zpráv o její aktivitě, určených pro její provozovatele, a pro poskytování dalších služeb týkajících se činností na stránce a užívání internetu vůbec. Google může také poskytnout tyto informace třetím osobám, bude-li to požadováno zákonem nebo budu-li takovéto třetí osoby zpracovávat tyto informace pro Google. Google nebude spojovat vaší IP adresu s jakýmikoli jinými daty, která má k dispozici. Můžete odmítnout používání souborů cookies volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči, avšak uvědomte si, že jestliže tak učiníte, tak nebudete schopni plně využívat veškeré funkce této stránky. Používáním této stránky souhlasíte se zpracováváním údajů o vás společností Google, a to způsobem a k účelu shora uvedeným.

Jak odmítnout soubory cookie?

Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s používáním zde popsaných souborů cookie.Všechny moderní prohlížeče vám nicméně umožňují změnit nastavení souborů cookie. Svá zařízení si můžete nastavit tak, aby přijímala všechny soubory cookie, aby vás upozornila na vydání souboru cookie, nebo aby nikdy nepřijímala soubory cookie. Pokud zvolíte poslední možnost, znamená to, že vám nemohou být nabídnuty určité personalizované funkce, a proto nebudete moci plně využít všech funkcí příslušných webových stránek. Každý prohlížeč je jiný, projděte si proto ve svém prohlížeči nabídku Nápověda, Možnosti nebo Předvolby, kde se dozvíte, jak změnit nastavení souborů cookie.Doporučujeme vám, abyste při navštěvování našich webových stránek soubory cookie nevypínali.t.

A+ A A-

Skutečnosti vstříc

O exkurzích TTT zde bylo (a bohdá ještě bude) napsáno mnoho. Naše industriální zážitky by za všechna ta léta vydaly na slušný dokumentární film a stále vyrážíme na nové cesty. Kromě víceméně jednorázových návštěv výrobních provozů se ale od roku 2011 soustavně snažíme, aby naši studenti, kteří ve 4. ročníku řeší maturitní práci s obhajobou (a mají vyšší cíle než jen recyklovat informace z webu), mohli pro své projekty čerpat inspiraci a expertní podporu přímo z nejčerstvějšího zdroje – tedy z aktuální technické praxe.

Za to, že se tento záměr daří naplňovat, patří velký dík především třem českým firmám, které třebešínskou průmyslovku podporují tím nejcennějším, co mohou žáci během studia získat: možností zapojit se do konstrukčního a technologického procesu, vyzkoušet si řešení reálného projektu se skutečnými daty a prakticky poznávat jednotlivé postupy a metody. Jim věnujeme pokus o tematický seriál pojmenovaný dle titulku tohoto článku, v němž spolupráci SPŠ s partnerskými firmami blíže představíme.

Řeč je o pražské projekční kanceláři 3D Chemoprag a.s., kopřivnické automobilce Tatra Trucks a.s., a Slévárně a modelárně Nové Ransko s.r.o.. Vedoucí pracovníci těchto firem velmi progresivně pomohli naší škole najít takové způsoby spolupráce, které zúčastněné studenty dokážou „vtáhnout do hry“ a zároveň podmiňují kvalitu výsledku – tj. úspěch před maturitní komisí. Práce jsou tematicky vždy koncipovány tak, aby student při řešení technického zadání, které pochází z oboru činnosti firmy, uplatnil co nejširší škálu dovedností získaných čtyřletým studiem SPŠ – tedy zejména znalosti z konstrukce a technologie, mechaniky, aplikace 2D a 3D CAD systémů, ale aby také dokázal zpracovat obsahově a formálně solidní technickou zprávu kvalitní češtinou pomocí Office aplikací a svoji práci poutavě obhájil. Po celou dobu maturitního projektu komunikuje student s mentorem z firmy, od něhož získává vstupní data, podklady, a jemuž předkládá průběžné výsledky. Mentor je při hodnocení práce obvykle i jejím oponentem. Je jasné, že takový typ zadání si vybírají ti, kteří k věci přistupují aktivně, protože prostě chtějí „něco víc“ oproti školní klasice. Proto i rozsah těchto maturitních prací (a čas strávený jejich tvorbou) se obvykle vymyká rutinnímu standardu. O tom se můžete leccos zajímavého dozvědět třeba v sekci Design Stars tohoto webu. Bývá to náročné, dynamické, až trochu adrenalinové - někdy … Běžnou součástí projektů jsou (i opakované) pracovní schůzky ve firmách či přímo několikadenní praxe v provozu.

Na naší škole mohou touto formou maturovat studenti oboru Technické lyceum a strojírenského zaměření oboru Strojírenství. Pro mladé techniky, kteří hodlají již během střední školy putovat skutečnosti vstříc je to cesta, na níž se rozhodně nesetkají s nudou.

Jako sci-fi působí v dnešní době fakt, že kolegové z partnerských firem pomáhají našim studentům tímto způsobem soustavně již několik let nad rámec svých běžných povinností a zadarmo. Činí tak nezávisle na oficiálním establishmentu, jehož podpora technického vzdělávání v naší zemi se omezuje na nekoncepční politická gesta či administrativně komplikované a neprůhledné procedury rozličných výborů, komitétů, agentur a komor; nejčastěji však vyšumí ve verbální rovině květnatých proslovů na společenských rautech.

V příbězích spolupráce s našimi partnerskými firmami postupně najdete i příklady výsledků studentských maturitních projektů. Dokazují poctivou snahu a nemalou energetickou investici všech zúčastněných. 

Last modified onúterý, 01 prosinec 2015 23:03
back to top