Třebešín Technology Tour

3D tisk...dočkali jsme se kovu

misan 3D tisk misan 3D tisk

Před koncem roku 2015 jsme si v rámci exkurzí TTT rozbalili tak trochu předčasný vánoční dárek. Byla jím exkurze ve firmě Misan s.r.o., která se již dlouhá léta zabývá prodejem CNC obráběcích center od předních výrobců - Okuma, Brother a Okamoto. Byť toto vše je samo o sobě velmi zajímavé, tak to nebyl tentokráte náš hlavní cíl.
Tím byl 3D tisk, kterým se společnost Misan zaobírá již třetím rokem a je dnes předním českým dodavatelem strojů německé značky ConceptLaser. Aditivní oblastí (jak je 3D tisk odborně nazýván) se přeci intenzivně věnujeme i u nás na škole, tak proč speciální exkurze? Důvodem byl kov. Tedy přesněji tisk z kovových kompozitů. Mezi tisknutelné materiály patří například: oceli (nástrojová, korozivzdorná,...), lehké slitiny (Al - hliníkové slitiny, Ti - titan,speciální slitiny: Ni - nikl, Co - kobalt,) a drahé kovy - jako Zlato, Stříbro nebo Bronz. Bylo nám představeno mnoho z technických i technologických poznatků v oboru zpracování kovů pomocí laserového tavení kompozitního prášku a mohli jsme nahlédnout i do přípravy 3D modelů pro následný tisk. Třešničkou na dortu bylo navštívení prezentační haly, kde bylo k vidění téměř celé prodejní portfolio společnosti Misan. Nejvíce samozřejmě zaujala "3D tisrkána" ConceptLaser řady Mlab. Zde jsme si mohli, krom tiskárny samotné, prohlédnout I hotové vzorky a polotovary a osobně si vyzkoušet testový model jízdního kola, jehož vybrané komponenty pochází rovněž z dané tiskárny.

Poslední řádky musí patřit poděkování firmě Misan s.r.o., která se o nás starala téměř jako o vlastní a naši studenti si tak mohli odnést nejen zážitky z exkurze, ale i věcné ceny, které pro nás firma připravila.

KOMPLETNÍ GALERIE NA FB - TTT

Misan 3D tisk
Misan 3D tisk
Misan 3D tisk
Misan 3D tisk
Misan 3D tisk
Misan 3D tisk
Misan 3D tisk
Misan 3D tisk
Misan 3D tisk
Misan 3D tisk
Misan 3D tisk
Misan 3D tisk
Misan 3D tisk
Misan 3D tisk

Last modified onúterý, 23 únor 2016 23:35
back to top